برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

تلویزیون ۸K شارپ Aquos 8K TV

تلویزیون ۸K شارپ

تلویزیون ۸K شارپ معرفی شد؛ چه زود زمان ارتقا از ۴K فرا رسید!

تلویزیون ۸K شارپ به نام Aquos 8K TV طی یک رویداد خبری در نمایشگاه IFA 2017 معرفی شد. این تلویزیون از اواخر سال جاری و یا اوایل سال ۲۰۱۸ با قیمتی نجومی به فروش خواهد رسید.

در حالی که شاید در بسیاری از کشورها هنوز هم تلویزیون های ۴K جایگاه پررنگی را پیدا نکرده‌اند، شارپ طی یک رویداد خبری در نمایشگاه IFA 2017 از یک تلویزیون ۷۰ اینچی با وضوح ۸K به نام Aquos 8K TV رونمایی کرد. وضوح تلویزیون ۸K شارپ برابر با ۷۶۸۰×۴۳۲۰ پیکسل است که ۱۶ مرتبه دقیق‌تر از تلویزیون‌های فول اچ دی (۱۹۲۰×۱۰۸۸۰ پیکسل) قدیمی است. شارپ نام آن را “Ultimate Reality” گذاشته است، زیرا جزئیات فوق‌العاده خوبی که در آن نمایان است را حتی چشم خود انسان در طبیعت نیز نمی‌تواند شکار کند.

تلویزیون 8K شارپ

به یاد داشته باشید که داشتن یک نمایشگر با پیکسل‌های بیشتر لزوما نمی‌تواند یک دلیل بزرگ برای خرید باشد، زیرا تعدادی از پیکسل‌ها معمولا از یک فاصله‌ی خاص نامرئی می‌شوند. در حالی که یک پنل ۸K می‌تواند به عنوان یک مانیتور که با فاصله کمی جلوی آن می‌نشینید خوب و مفید باشد، اما ممکن است به عنوان یک تلویزیون که با فاصله به مراتب بیشتری جلوی آن می‌نشینید چندان کارایی نداشته باشد. با این حال HDR کاملا چیز دیگری است. خوشبختانه تلویزیون ۸K شارپ نیز از Dolby Vision HDR و BDA-HDR (برای پخش کننده‌های بلوری)‌ پشتیبانی می‌کند.

عدم وجود محتوای ۸K HDR نیز یک مشکل جدی به حساب می‌آید. در حال حاضر تنها مجموعه کوچکی از محتوای قابل استفاده وجود دارد که آن هم سال گذشته توسط شبکه ماهواره‌ای NHK با وضوح ۸K آغاز به کار کرد. شارپ همچنین قصد دارد محصولات ۸K دیگری را نیز به اکوسیستم محصولات خود اضافه کند که شامل گیرنده‌های ماهواره‌ای و دوربین‌ها می‌شود.

زمان عرضه تلویزیون ۸K شارپ
شارپ قصد دارد این تلویزیون را اواخر سال جاری در بازارهای چین و ژاپن به فروش برساند و از ماه فوریه ۲۰۱۸ نیز وارد بازار تایوان کند. تلویزیون ۸۰ اینچی و ۸K شارپ به عنوان یک مانیتور (با مدل LV-70X500E) برای قاره سبز در نظر گرفته شده است که ماه مارس سال ۲۰۱۸ به فروش خواهد رسید. این کمپانی هنوز قیمت محصول جدید خود را مشخص نکرده است، اما به گفته‌ی Nikkei Asian Review فروش آن با ۱ میلیون ین یا حدود ۹ هزار دلار آغاز خواهد شد. این کمپانی پیشتر یک مانیتور ۸۵ اینچی ۸K را در ژاپن به عرضه رسانده است که برای پرداخت آن باید بیش از ۱۰۰ هزار دلار بپردازید!

در انتها، لازم به ذکر است کمپانی فاکس‌کان به عنوان شرکت مادر شارپ به تازگی کارخانه‌ی تولید LCD را در ویسکانسین آمریکا به ارزش ۱۰ میلیارد دلار احداث کرده است تا بتواند فروش جهانی محصولات خود را گسترش دهد.

منبع


 

تماس مستقیم