برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

سیستم عامل تایزن در تلویزیون

سیستم عامل تایزن چگونه باعث بهبود تجربه کاربری تلویزیون های سامسونگ می‌شود؟

Tizen در تلویزیون های سامسونگ لذت استفاده سریع و آسان از خدمات متنوع و گسترده را تسهیل کرده است. در ادامه با ویژگی‌های این سیستم عامل آشنا می‌شویم.

زمانی بود که کیفیت تصویر، صدا و طراحی سه عامل اصلی تمایز و تعیین وضعیت تلویزیون‌ها از نظر کیفیت بود. این رویه زمانی که تلویزیون‌ها مثل گوشی‌ها و لپ تاپ‌ها به سیستم عامل مجهز شدند، تغییر کرد. با ورود تلویزیون های هوشمند تجربه‌ کاربران از جعبه‌ جادویی دگرگون شد و طیف متنوع و وسیعی از برنامه‌‌ها، امکانات و محتواها در اختیار کاربران قرار گرفت، همزمان نوع ارتباط تلویزیون‌ با سایر دستگاه‌ها مثل گوشی های هوشمند و سایر لوازم دیجیتالی خانه‌ هم متحول شد.

تاثیر سیستم عامل تایزن در تلویزیون های سامسونگ

تلویزیون های سامسونگ به کمک‌ قابلیت‌هایی همچون کیفیت بالای تصاویر، صدای فراگیر و همه‌جانبه و ارائه ویژگی‌های نوآورانه توانسته به مدت ۱۴ سال متوالی بر رتبه نخست بازار جهانی تلویزیون تکیه بزند و همچنان رهبری این بازار را در اختیار داشته باشد. در تلویزیون های هوشمند سامسونگ، سیستم عامل تایزن (Tizen) کار مدیریت منابع و ارائه بستر برنامه‌های هوشمند تلویزیون‌ را فراهم می‌کند. Tizen، یک سیستم عامل متن باز است که لذت استفاده سریع و آسان از خدمات متنوع و گسترده را تسهیل کرده است.

زمانی که از تلویزیون های هوشمند مجهز به سیستم عامل تایزن استفاده می‌کنید شما تنها چند کلیک با رسیدن به محتوای مورد نظر خود فاصله دارید. تمام محتواهایی که از یک تلویزیون هوشمند انتظار دارید را می‌توانید در منوی Smart Hub تلویزیون های سامسونگ بیابید. این تلویزیون‌ها از از برنامه های اصلی خدمات OTT (Over the Top) پشتیبانی می‌کنند و در زمان اتصال به برنامه Samsung TV Plus می‌توانند طیف وسیعی از فیلم‌ها و سریال‌های تلویزیونی را به صورت رایگان برای شما نمایش دهند. قابلیت راهنمای Universal Guide در تلویزیون های سامسونگ محتواها شخصی‌سازی شده و پیشنهادهای متناسب با سلیقه هر کاربر را در اختیار آنها می‌گذارد.

تلویزیون های مجهز به این سیستم تایزن به کاربران کمک می‌کند تا سریع و راحت برنامه مورد علاقه خود را در میان انبوهی از فیلم‌ها و سریال‌های متنوع پیدا کنند. در این تلویزیون‌ها همچنین حالت خودکار گیم نیز افزوده شده تا در مواقعی که کاربران می‌خواهند از کنسول بازی استفاده کنند، تنظیمات ویژه تلویزیون برای یک تجربه بهینه از گیم‌پلی شناسایی و تغییر داده شود.

سیستم عامل تایزن

در تلویزیون های سری QLED سامسونگ برای کنترل و مدیریت راحت‌تر دستگاه‌های جانبی متصل به تلویزیون، کنترل One Remote تهیه شده تا کاربران بتوانند بدون کمترین دردسری تمامی دستگاه‌های جانبی را تنها با یک کنترل و به سریع‌ترین شکل ممکن مدیریت و تنظیم کنند.

در نسل جدید تلویزیون های هوشمند سامسونگ شکل اتصال تلویزیون به گوشی های هوشمند از تمامی جنبه‌ها دگرگون شده است. این تلویزیون‌ها می‌توانند چند وظیفه را به طور همزمان انجام دهند و دیگر لازم نیست هر کدام از افراد خانواده به تنهایی با موبایل خود مشغول باشند. اعضای خانواده می‌توانند در کنار یکدیگر و همزمان در حال دیدن برنامه‌های تلویزیون با در نظر داشتن اولویت‌های‌شان از مشاهده محتوای موبایل خود بر روی صفحه نمایش بزرگ تلویزیون و یا حضور در شبکه‌های اجتماعی لذت ببرند.

دو قابلیت Tap View و Multi View در نسل جدید تلویزیون های هوشمند سامسونگ این وظیفه را بر عهده دارند. در قابلیت Tap View کاربران می‌توانند از طریق برنامهSmartThings گوشی، نمایشگر تلفن همراه خود را بر روی تلویزیون نمایش دهند. پس از آن به کمک قابلیت Multi View امکانات زیادی از جمله تقسیم صفحات و مشاهده چندین نوع محتوا به صورت همزمان در اختیار بینندگان تلویزیون قرار می‌گیرد. با قابلیت Multi View شما می‌توانید اندازه‌های هر دو صفحه را متناسب با ترجیح و علاقه خودتان تنظیم کنید.

قابلیت Tap View

سامسونگ برای ارائه بهترین و جامع‌ترین تجربه از تلویزیون‌ هوشمند همکاری‌‌های گسترده‌ای را با شرکت‌های دیگر آغاز کرده است، یکی از این همکاری‌ها در زمینه تجهیز تلویزیون‌های جدید QLED به دستیار‌های صوتی رخ داد. این سری از تلویزیون های سامسونگ از الکسای شرکت آمازون، Google Assistant و بیکسبی پشتیبانی می‌کند تا کاربران مواردی مثل روشن و خاموش کردن تلویزیون یا تغییر میزان صدا را با فرامین صوتی ساده انجام دهند.

سامسونگ همچنین پشتیبانی از برنامه‌های AirPlay 2 ، iTunes Movies و TV Shows را به تلویزیون‌های خود اضافه کرد تا کاربران تلویزیون های هوشمند سامسونگ کهکشان وسیعی از محتواها را در اختیار داشته باشند.

تایزن به عنوان سیستم عامل منحصربه‌فرد تلویزیون های سامسونگ (از سری FHD تا ۸K QLED) در یک گستره‌ای وسیع با شناسایی علایق و خواسته‌های کاربران تلاش می‌کند تا ضمن بهبود تجربه تماشای تلویزیون،‌ لذت این سرگرمی را چند برابر کند.

source

تماس مستقیم